FAQ

Najczęściej zadawane pytania

i Nasze odpowiedzi...

Istnieje wiele możliwości. Możesz napisać do Nas poprzez formularz zgłoszeniowy na Naszej stronie, wysłać email, zadzwonić, odezwać się w wiadomości prywatnej na Facebooku lub Instagramie, albo odwiedzić Nas bezpośrednio w studiu.

Wysyłając Nam wiadomości prosimy abyś zawarł w niej jak najwięcej informacji. Najlepiej aby wiadomość zawierała orientacyjną wielkość oraz miejsce na ciele i opis stylistyki w jakiej chcesz wykonać tatuaż. Mile widziane jest też załączenie inspiracji tatuażu.

Nie martw się, nie musisz mieć swojego projektu, a przyniesione wzory i tak traktujemy tylko jako materiały poglądowe. W naszym studiu nie kopiujemy istniejących tatuaży ani nie wykonujemy gotowych wzorów wydrukowanych z internetu. Przygotowujemy indywidualne projekty dla każdego klienta, na podstawie preferowanych przez niego elementów. Wystarczy, że przyjdziesz do Nas z samym pomysłem, a my zajmiemy się resztą.

Nigdy nie przesyłamy wcześniej projektów drogą mailową, ponieważ projekt jest przygotowywany przed lub w trakcie pierwszej sesji. W stworzeniu dla Ciebie jak najlepszego projektu, pomogą nam Twoje precyzyjne informacje i wszelkie przesłane materiały: zdjęcia i/lub grafiki.

Nie martw się, jeśli zechcesz zmienić jakiś szczegół w projekcie nawet w dniu tatuowania. Zawsze możesz liczyć na tatuatora, który na pewno rozwieje Twoje wątpliwości lub zmieni nowe pomysły w kreatywną propozycję.

Z reguły tak, lecz jest to dosyć indywidualna kwestia. Są osoby, które śpią podczas robienia tatuażu i wytrzymują sesje kilkugodzinne, ale są też takie, które ledwo wytrzymują mały godzinny tatuaż. Ból jest też zależny od miejsca na ciele.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Naszym wpisie na blogu – Czy robienie tatuażu boli?

Aby zrobić sobie tatuaż nie trzeba się specjalnie przygotowywać, natomiast zalecamy przyjść do studia wypoczętym i po dobrym śniadaniu. Zmęczony organizm to zmniejszona odporność na ból i dodatkowo wydłużony czas regeneracji organizmu.  Dla ułatwienia i zaoszczędzenia odrobiny czasu można ogolić dzień wcześniej tatuowane miejsce, lecz nie jest to wymagane. 

W ciągu 24h przed tatuowaniem nie wolno spożywać alkoholu, kawy ani innych środków, które mogą zwiększyć ciśnienie krwi i powodować nadmierne krwawienie podczas zabiegu, ponieważ jego wykonanie może być utrudnione lub niemożliwe.

W przypadku zabezpieczenia opatrunkiem typu SECOND SKIN

1. Opatrunek można bezpiecznie zostawić na skórze przez 24 godziny.
2. Jeśli pod opatrunkiem zebrało się dużo płynów opatrunek należy zdjąć lub w sposób czysty przekłuć i odsączyć nadmiar płynów.
3. Po upływie 24 godzin opatrunek należy zdejmować bardzo powoli i delikatnie. Jeżeli opatrunek zejdzie przed pierwszą nocą, należy zastosować się do poniższych instrukcji „W przypadku zabezpieczenia tatuażu folią spożywczą”.

W przypadku zabezpieczenia folią spożywczą

1. Folię należy zdjąć po dotarciu do domu lub maksymalnie po 4 godzinach.
2. Po zdjęciu folii należy tatuaż przemyć wodą lub wodą z dodatkiem mydła dobrej jakości nie powodującego podrażnień oraz wysuszyć za pomocą papierowych ręczników i posmarować tatuaż cienką warstwą kremu. Jeżeli od momentu zdjęcia opatrunku do momentu pójścia spać jesteśmy zmuszeni przebywać poza domem – w warunkach zagrażających czystości świeżego tatuażu należy posmarować tatuaż cienką warstwą kremu oraz zawinąć w folię spożywczą. Proces powtórzyć jeśli upłyną 4 godziny.
3. Bezpośrednio przed pierwszą nocą posmarować tatuaż cienką warstwą maści oraz zawinąć w folie spożywczą.

Pielęgnacja:

1. Smarować tatuaż za pomocą specjalistycznych maści, cienką warstwą przez minimum 2 tygodnie.
2. Należy stosować jedynie maści do tego przeznaczone, np. NEBA, LOVE INK, EASY TATTOO i tym podobne.
3. Maści takie jak Alantan lub Bepanthen zgodnie z zaleceniami producenta NIE NALEŻY stosować na rany sączące się takie jak tatuaż.
4. Smarować tatuaż co około 4 godziny.
5. Przemywać rano i wieczorem, wodą lub wodą z dodatkiem specjalistycznego mydła lub szarego mydła nie powodującego podrażnień oraz wysuszyć za pomocą papierowych ręczników. (Bardzo ważne aby utrzymać tatuaż w czystości, ponieważ organizm będzie wydalał różne płyny, tusz oraz będzie podatny na infekcje oraz zakażenia.)
6. W przypadkach narażenia na niekorzystne warunki można owijać tatuaż folią spożywczą. Należy jednak pamiętać że tatuaż pod folią goi się dłużej i może odparzyć. Nie należy trzymać tatuażu pod tą samą folią spożywczą dłużej niż 3-4h.

Pamiętaj:

Maść należy wmasować w skórę, nie pozostawiać nadmiaru kremu na skórze.
W trakcie gojenia będzie się łuszczyć naskórek, nie należy drapać skóry, może to spowodować powstanie ubytków!
Skóra może być opuchnięta i zaczerwieniona nawet do kilkunastu dni.
Ograniczyć alkohol, ponieważ spowalnia procesy gojenia.
Należy unikać wysiłku fizycznego przez co najmniej 2 tygodnie.
Przez 3 tygodnie unikać długich kąpieli, a przez miesiąc ekspozycji tatuażu na słońce.
Nie nadwyrężać i nie narażać skóry na rozciąganie w miejscu wykonania tatuażu gdyż może to prowadzić do przemieszczenia pigmentu w skórze.
Po wygojeniu tatuaży należy stosować filtry gdyż są one narażone na kontakt z ostrym słońcem. (Filtr najlepiej SPF 50+0) Nie stosowanie filtrów prowadzi do znaczącego blaknięcia kolorów.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości na temat pielęgnacji proszę o nie zasięganie porad u znajomych, którzy posiadają tatuaże, ani o nie szukanie odpowiedzi w internecie. Skontaktuj się ze mną, a odpowiem na wszystkie
pytania

Z medycznego punktu widzenia wykonanie tatuażu u osób chorych na cukrzycę nie jest wskazane… ale też nie jest całkowicie zabronione. Decyzja należy do zainteresowanego. Gojenie się tatuażu u osoby mającej cukrzycę jest kwestią absolutnie indywidualną, a stopień wyrównania cukrzycy ma bardzo duże znaczenie. U jednych tatuaż będzie goić się w przewidywalnym czasie, u innych będzie trwało to dłużej, natomiast u osób z bardzo zaawansowaną cukrzycą, zrobienie tatuażu może grozić poważnymi powikłaniami.

Coraz częściej można zauważyć, że cukrzycy robią sobie tatuaże informujące innych o chorobie. Jest to bardzo oryginalny i ciekawy pomysł na przekazanie informacji, która może zapewnić bezpieczeństwo cukrzykowi w potrzebie. Jeśli jednak diabetyk zdecyduje się na posiadanie tatuażu musi pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które uratują go przed ewentualnymi powikłaniami w trakcie i po wykonaniu tatuażu.

Poznaj kilka zasad, które pomogą Ci przygotować się do zrobienia tatuażu:

  1. Najważniejszym warunkiem, który pozwoli na bezpieczne wykonanie tatuażu jest wyrównanie poziomu glikemii. Często, podczas wykonywania tatuażu poziom cukru we krwi spada, dlatego ważne jest, aby cukrzyk, który poddaje się wykonywaniu tatuażu był pewny, że jego cukrzyca jest wyrównana. Jeśli obawiasz się poziomu cukru w czasie robienia tatuażu koniecznie zabierz ze sobą coś słodkiego.
  2. Warto jest skonsultować swoje zamiary z lekarzem, aby ten poinformował Cię o ewentualnych powikłaniach, a także doradził, w jaki sposób zachować bezpieczeństwo i kontrolować cukier przy wykonywaniu tatuażu. Wykonywanie tatuażu jest procesem długim i często bolesnym, a także dla niektórych wiąże się ze stresem.

By zarezerwować swój termin na wykonanie tatuażu konieczne jest uiszczenie zadatku. Zadatek można wpłacić osobiście w studiu, lub drogą elektroniczną na konto. Zadatek jest odliczany od końcowej kwoty za wykonanie zabiegu. 

Więcej szczegółowych informacji na temat zadatku można znaleźć w Naszym regulaminie.

Używamy tylko i wyłącznie produktów najwyższej jakości, od renomowanych producentów. Tusze, które używamy posiadają odpowiednie certyfikaty, atesty oraz karty charakterystyki, są wielokrotnie i dogłębnie sprawdzane oraz testowane pod względem bezpieczeństwa użytkowania i kontaktu z tkanką ludzką. Aktualnie korzystamy z palety kolorów od World Famous Ink, które są w 100% przyjazne Veganom – oznacza to, że nie są testowane na zwierzętach oraz nie posiadają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.

Każdy tatuaż wyceniamy indywidualnie w zależności od wielkości, miejsca na ciele oraz szczegółowości wzoru. W naszym studio nie ma jednak dużej różnicy w cenie za kolorowy czy czarno-biały tatuaż.

Taryfa startowa to 200 zł za mały tatuaż, wynika to z kosztów jednorazowych materiałów używanych zarówno do wykonania tatuażu jak i przygotowania sterylnego stanowiska. Higiena i sterylność są zawsze na pierwszym planie, stąd też taryfa startowa. Większe prace typu rękaw czy plecy wyceniamy podczas konsultacji w Naszym studiu.