Pomysł na tatuaż

Pomysł na tatuaż? Zazwyczaj jest to pierwsze pytanie, które rodzi się wraz z chęcią jego posiadania. Jest to też decyzja na resztę życia więc powinna być ona dobrze przemyślana. Najważniejszą kwestią jednak nie jest znaczenie samego tatuażu, ale to, żeby po prostu nam się podobał. Podobał się każdego dnia i nie pozostawiał wątpliwości co do podjętej decyzji. Bardzo dużo ludzi pędzi za dzisiejszą modą, po paru latach często żałując swojego wyboru, decydując się na późniejsze przeróbki, covery lub nawet laserowe usuwanie tatuażu. Aby tego uniknąć pomożemy Ci wytłumaczyć, jak znaleźć najlepsze inspiracje.

Skąd wziąć pomysł na tatuaż?

Istnieje wiele źródeł. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, najważniejszą kwestią nie jest znaczenie samego tatuażu, ale to, żeby się nam podobał, więc od tego musimy zacząć i odpowiedzieć sobie na pytania – Ma być czarnobiały czy kolorowy? Czy chcę, żeby ten tatuaż coś dla mnie znaczył, opowiadał o mojej pasji, np. do muzyki lub sportu? Może tatuaż, który będzie upamiętniał kogoś dla Nas bardzo ważnego z rodziny, albo naszego ulubionego zwierzaka, z którym się bardzo zżyliśmy? Może wytatuuje sobie po prostu coś fajnego? Jeśli już odpowiedzieliśmy sobie na te lub podobne pytania to możemy zacząć szukać inspiracji.

 

Inspiracje z książek, filmów i seriali - czy to dobry pomysł na tatuaż?

Nie jeden z Nas odrzekłby, że każdy pomysł jest dobry. Trudno się też z tym nie zgodzić. Książka czy film, kształtują z pewnością Naszą wyobraźnię i postrzeganie świata.  Emocje z nich płynące, również potrafią wpłynąć na późniejsze postępowanie odbiorcy. Niejednokrotnie ulubiony bohater filmu lub książki staje się Naszym wewnętrznym przyjacielem, albo i nawet przewodnikiem. Niekiedy też wybrane z tysięcy zapisanych stron cytaty mocno utrwalają się w pamięci i towarzyszą nam w codziennym życiu. 

W świecie książek, filmów lub seriali możemy znaleźć miliony inspiracji, od tych na mały tatuaż, po całe rękawy. Coraz bardziej modne stają się tatuaże na podstawie kreskówek, obejmujące całe ręce lub nogi. Często można też zobaczyć tatuaże postaci z komiksów Marvela czy DC. To jedne z wielu pomysłów na tatuaż, które możemy zaczerpnąć ze świata filmów i książek. Wszystko leży w zasięgu Naszej wyobraźni.

Mężczyzna z tatuażem, książką i psem.

Czerpanie inspiracji z portali społecznościowych

Portale społecznościowe to teraz najbardziej popularne strony w internecie. Umiejętność korzystania z ich zasobów może być prawdziwą skarbnicą pomysłów w wielu dziedzinach. 

Facebook to jeden z pierwszych serwisów, które przychodzą na myśl i rzeczywiście jest to idealna propozycja dla wszystkich szukających inspiracji. Bogato ilustrowany fanpage i prowadzony przez mistrzów studia tatuażu pozwala zapoznać się z różnymi stylami i ich praktyczną wizualizacją. Bardzo dobrym pomysłem jest też wcześniejsze zapoznanie się z najpopularniejszymi stylami tatuażu, opowiadamy o nich na Naszym blogu – Style tatuażu

Ponadto bogatą bazą fotek i filmików jest bez wątpienia Instagram. Tam również można znaleźć wiele przydatnych inspiracji. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę w/w serwisu jeden z przykładowych hashtagów, np. #tattoo, #tattoos, #tattooed czy #sleevetattoo. 

Równie popularnym portalem społecznościowym jest Pinterest. W tym miejscu użytkownicy mają możliwość dzielenia się swoimi inspiracjami poprzez tworzenie własnych tablic podzielonych na kategorie, dzięki czemu możemy nie tylko zachwycać się gotowymi tatuażami, ale mamy także okazję do zapoznania się z różnymi projektami użytkowników. 

Jeżeli jednak nie znajdziecie tego jedynego wzoru, warto udać się do studia tatuażu i przedstawić swój zamysł artyście, który z pewnością zaprojektuje dla Was każdy wymarzony i niepowtarzalny projekt.

My osobiście zapraszamy do Naszej galerii. Możecie właśnie tam znajdziecie swoją inspirację w tatuażach, które wykonaliśmy dla Naszych klientów, lub przypadnie Wam do gustu jeden z Naszych wolnych wzorów tatuażu, które możemy wykonać dla Was bezpośrednio w Naszym studiu.